«

Mar 07

Trendy w zabawkach

Dzieci są naszym największym skarbem, za który potrafili byśmy oddać wszystko co mamy. W ciągu roku mamy jako rodziców czy chrzestnych, czeka nas wiele świąt podczas, których możemy spełnić naszym pociechą jakiś ciekawy prezent. Najczęściej wybieranymi rzeczami dla dzieci są przede wszystkim różnego rodzaju zabawki. Nie raz nie musimy szczególnie zastanawiać się nad tym jakie sprawią im największą radość, ponieważ same zapewne nas o tym poinformują. Inną rzeczą są zmieniające się trendy wśród najmłodszych. Potrafią oni z dnia na dzień zmieniać swoje zdanie na temat poszczególnych rzeczy.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Wystarczy tylko, że zobaczą jakąś ciekawą reklamę w telewizji prezentującą, oczywiście najlepsze na świecie autko czy lalkę i już muszą ją mieć. Bardzo szybko rozprzestrzeniają się także trendy wprowadzane przez ich rówieśników w szkole. Pewnie nie raz mogliśmy usłyszeć od naszych pociech zdanie typu : tato, a wiesz co marek przyniósł dzisiaj do szkoły ? Zwiastuje ono zwykle wydatki z naszego portfela. Kiedy mamy kupić maluchowi coś na prezent lepiej, żeby to była  zabawka, która go w jakiś sposób będzie rozwijała i przyda mu się na dłuższy okres. Oprócz tego, że sprawimy mu nią wielką frajdę to dodatkowo zainwestujemy w jego rozwój co jest oczywiście bezcenne. Bardzo ważne, aby razem z dzieckiem bawić jego nowymi zabawkami i nauczyć go szanować je. Jeżeli kupiliśmy zabawki edukacyjne tym bardziej powinniśmy pokazać pociesze jak wielką frajdę potrafią one sprawić, tak aby samo ono mogło się nimi zaciekawić i wciągnąć w swoją edukację poprzez zabawę od najmłodszych lat.

Obecnie, w niektórych sklepach możemy zauważyć także trend powracania do łask zabawek ręcznie robionych. Są to zwykle drewniane domki, samochodziki, koniki czy też kukiełki, które mają w sobie czar tamtych lat. Niestety ich cena nie kiedy przyprawia o zawrót głowy i musimy na dość małą rzecz, która za pewne jest unikatowa zapłacić bardzo dużo. Czego jednak nie robi się dla naszych maluszków. Idąc na zakupy powinniśmy sprawdzać jaki jest kraj pochodzenia poszczególnych zabawek. Z góry powinniśmy odrzucać te chińskie, które nie mają certyfikatów zgodności z przepisami Unii Europejskiej, ponieważ mogą one posiadać nie bezpieczne dla zdrowia naszego dziecka składniki, bądź też części mogące w trakcie zabawy je uszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>