«

»

Gru 15

Gadżety biurowe

XXI wiek przyniósł nam oprócz wszelakiej mechanizacji codziennego życia, także zmianę trybu życia. Przestaliśmy się ruszać poprzez różnego rodzaju udogodnienia takie jak chociażby samochody, motocykle, windy czy ruchome schody. W pracy to samo. Coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Brak ruchu powoduje w nas nie tylko osłabienie koncentracji ale również zmęczenie codziennymi, powtarzanymi w kółko pracami. Sposobem na to, aby wyrwać się z tej rutyny są różnego rodzaju gadżety biurowe, które skutecznie pomogą nam się zrelaksować w pracy, a także pomogą uprzyjemnić długi czas do odgwizdania fajrantu.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Jednym z najlepszych rodzaju tego typu zabawek do biura jakie możemy sobie sprawić, są zabawki pobudzające nasz mózg do działania. Są to zwykle przedmioty do zabaw logicznych, angażujące nasz mózg do pracy, tak jak to jest na przykład w zabawie z kostką Rubika. Możemy więc w dowolnym momencie, kiedy tylko czujemy, że nasz mózg nie jest w stanie dłużej pracować nad danym zleceniem, wyjąc sobie taki przedmiot, i w pewnym stopniu zrelaksować się poprzez zajęcie wszystkich swoich zmysłów czymś zupełnie innym niż praca. W wielu zawodach szczególnie stresowych coraz więcej pracowników używa tego typu gadżetów by rozładować swoje napięcie i stres. Nie raz zaprzątamy sobie głowę setkami zmartwień, które nie pozwalają nam efektownie pracować. W momencie kiedy zajmiemy się czynności pochłaniającą wszystkie nasze zmysły do maksimum, możemy zapomnieć na pewien czas o tym wszystkim i dać sobie odpocząć. Po takiej paru minutowej rozrywce intelektualnej, jak pokazują badania, wydajność naszego mózgu bardzo wzrasta dzięki czemu bez dodatkowych kaw czy suplementów możemy wracać do pracy.

Oprócz zabawek tego typu często możemy spotkać w biurach bardzo poważnych nawet osób gadżety, które mają za zadanie przede wszystkim rozweselać i pomagać w pozytywnym myśleniu. Najczęstszymi artykułami tego typu są plakaty, kalendarze oraz najbardziej popularne kubki do picia kawy. Każdy wykonywujący prace biurowe nie raz w ciągu dnia sięga po ogromny kubek ciepłej kawy, bądź też herbaty, które mają mu dodać sił do dalszej pracy i pomóc w skupieniu się. Dodatkową funkcją owej porcelany może być również efekt rozweselający bądź też motywujący. W chwili obecnej możemy zamówić sobie kubki z dowolnym hasłem czy też obrazkiem nadrukowanym na nim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>